O mně


Tetování Zdeněk Zvoníček

Tetování mně baví

Mám rád, když obrazy vyprávějí příběh. Zvlášť, když je spojen s Vámi, s tím, kdo jste, co si myslíte, vidíte nebo jste prožili. Proto mě nikdy neoslovily žádné katalogy, ze kterých si vyberete prstem a řeknete: "to se mi líbí". Protože zítra se Vám může líbit něco jiného nebo Vás ovlivní jiný módní trend. Součástí mé práce je diskuze. Motiv vymýšlíme nebo dotváříme společně. Rád Vám poradím a pomůžu vyjádřit přesně to, co chcete. Výsledky mé práce jsou originální.

Výzvou, kterou mám rád, jsou také nedodělané i nepovedené práce. Pokud takové tetování máte a chcete mu vdechnout nový život, pošlete mi na email fotky. Na základě zkušeností Vám poradím, co s tím a můžeme se do předělání pustit společně.

Témata tetování, která mám v oblibě jsou:

Tetování portrétu
Tetování přírody a všeho kolem ní
Tetování biomechaniky
Tetování válečníků
Tetování andělů a démonů
Tetování předělávky

Etika

Jsem rád, že své myšlenky chcete vyjádřit obrázem na těle. Přesto jsou místa, která považuji za nedotknutelná. Místa jako obličej, dlaň, prsty a hřbet ruky by měla podle mého názoru zůstat čistá, neboť vyjadřují charakter člověka. Obličej je zrcadlo naší duše, proto na taková místa netetuji. To samé platí pro dámské a pánské přirození. Dávají život, proto jej máme uctívat a ne cejchovat. Ženská prsa tetuji pouze po mastektomii, dámský dekolt pro mne není problém.

Morálně důležitý je pro mne i obsah Vašeho sdělení. Pokud se Váš nápad bude týkat náboženského nebo politického vyjádření, předem mě prosím kontaktujte a já zvážím, zda do toho půjdem spolu.

Hostující tatér 

Dlouho jsem hledal někoho, kdo by mi vytvořil tetování. Pamatuji si, že dvakrát jsem utekl tatérům z křesla, protože jsem po chvíli zjistil, že by to byl průser. Tak jsem si své tetování dělal sám před zrcadlem. Ze začátku jsem měl strach do sebe píchnout. Ne proto, že by mě to bolelo, ale dívat se do zrcadla a přitom tetovat byla přecejen troufalost. Když jsem chtěl totiž hýbnout rukou doleva, šla mi v zrcadle na druhou stranu. Po chvíli bádání jsem zapíchl strojek do břicha a šlo to jako po másle.

Nesmí být člověk ze všeho tak vyplašený. Po nějaké době jsem však zjistil, že do něktrých míst se prostě nedostanu. Náhodou jsem narazil na mého starého známého, který tetuje ještě déle než já. Martin je mým tatérem již druhým rokem a jsem velice spokojený.

Co to znamená pro vás?

Nemusíte čekat déle jak jeden měsíc na termín! A to je velice dobrá zpráva. Martin se věnuje tetování od devadesátých let. V tu dobu se svým vlastnoručně vyrobeným strojkem se vypracoval k prvotřídnímu vybavení ručně dělaných mašin a k nejlepším značkám barev. Jeho zkušenosti v oboru trvají přes 20 let. Specializuje se na realismus i další jeho odnože. Nebrání se netradičním přáním od umístění tetování i jeho provedení.

Osobně říká, že už od ranného mládí se věnoval všem formám umění od skládání hudby, přes graffity, malbu, kresbu, tvorbu soch, plastik a gobelínů a tetování se stalo jeho životní cestou. Jeho tvorbu můžete posoudit sami.

Tetování malých prací

Ikdyž to tak nevypadá, věnujeme se i malým pracím. Menším tetováním se u nás v tateliéru věnuje Kateřina Alánová, která má vystudovanou uměleckou stední i vysokou školu a tetování je pro ní nový směr, který ji naplňuje. 

Tatelier Zdeněk Zvoníček Praha